Bundesliga Futboll Sport

MERKATOJA E JANARIT/ Dortmund në ndjekje për yllin e “Zonjës së Vjetër”, futet në “garë”…

Mehdi Benatia nuk po gjen hapësira mjaftueshëm për të qenë pjesë e formacionit të parë te ekipi i Juventus dhe zgjidhja më e mirë është largimi i tij.

Ai regjistron vetëm 6 paraqitje me “Zonjën e Vjetër” në këtë sezon. Shumë pak për një lojtar që erdhi me bujë të madhe në Torino.

Dortmund është vënë në ndiekje të marokenit, por edhe ekipi i Shalke kërkon shërbimet e tij. Kujtojmë se Benatia ka luajtur në Bundesligë më parë te ekipi i Bajern dhe ka eksperiencë në këtë kampionat.

Related posts

ENEA MIHAJ FESTON DITËLINDJEN/ Shikoni çfarë e “detyrojnë” të bëjë tek PAOK-u (VIDEO)

Delo.autor

Post Inter-Juventus/ Tifozët e Interit gjejnë fajtorët, ja kush janë

Sadik.Autor

BËN GJESTIN E MADH/ Igli Tare rikthehet në origjinë, dhuron bazë materiale për ekipin e Tepelenës

Delo.autor

Leave a Comment