Futboll Ligue 1 Sport

MERKATOJA E JANARIT/ Everton refuzon 30 milionë eurot e PSG për mesfushorin

Paris Saint-Germain ka bërë një ofertë 30 milionë euro për shërbimet e mesfushorit të Everton Idrissa Gueye.

Gjithsesi, Everton e ka refuzuar përsëri tentativën e radhës së francezëve, duke insistuar edhe njëherë se Gueye nuk është në shitje. Ndërkohë vetë 29-vjeçari dëshiron të kalojë në Ligue 1.

Me vetëm katër ditë të mbetura në merkaton e janarit, thuhet se PSG mund të rikthehet me një ofertë tjetër për të testuar vullnetin e Everton.

Gueye ka luajtur një rol të rëndësishëm në mesin e fushës për Everton që kur mbërriti nga Aston Villa për 10 milionë euro në vitin 2016.

Ai ka luajtur 20 ndeshje në Premier League këtë sezon si dhe ishte i pranishëm në Kupën e Botës me Senegal.

Related posts

ËNDËRRON PËR TË ARDHMEN/ Juventus do një nga më të mirët e Serisë A, vihet në lëvizje për golashënuesin surprizë

Delo.autor

Gattuso i nervozuar: Alibitë mbaruan, ndaj Bolonjës dua fitoren

Sadik.Autor

E BUJSHME NGA ITALIA/ Aventura e Spallettit tek Inter drejt fundit, ja kur do të zyrtarizohet Antonio Conte

Delo.autor

Leave a Comment