Futboll Kategoria Superiore Sport

U KËRKUA ME NGULM NGA “DEMAT” DHE KUKËSI/ Sulmuesi 21-vjeçar firmos me skuadrën kroate

Sulmuesi i talentuar i Llapit, Festim Alidema, ishte një ndër emrat më të përfolur në këtë merkato verore. 21-vjeçari u kërkua me ngulm nga Partizani dhe Kukësi, ndërkohë që ditën e sotme ka hedhur një hap tepër të rëndësishëm në karrierë, duke lënë “thatë” klubet shqiptare për të firmosur me Slaven Belupo në Kroaci.

Alidema5

Transferimi i tij u bë i mundur nga i mundur nga menaxherët shqiptare, Adrian Aliaj dhe Arbër Abilaliaj, të cilët bashkëpunojnë me skuadrat kroate për merkaton.

Alidema Aliaj

Alidema është evidentuar si një talent tepër premtues me një të ardhme të ndritur. Me fanellën e Llapit në Superligën kosovare, ai arriti të shënonte 12 gola në 30 paraqitje, si dhe regjistroi 6 asist.

Related posts

NJË KAMPION EUROPE PËR SULMIN/ Ja “shënjestra” e Bayern Munich për merkaton e verës

Delo.autor

Mourinho: Sanchez ishte me një këmbë e gjysmë te Manchester City

Q.Autor

PLAS TEK JUVENTUSI/ DYBALA “thumbon” RONALDON: “Përjashtimet më bënë mirë!”

Isa.Autor

Leave a Comment