• Home
  • Futboll
  • “NËSE FLITET PËR NJË VIJË TË GJELBËRT NË…”/ Inter ka një prioritet në merkato, por është luftë e ashpër me dy gjigantë
Futboll Seria A Sport

“NËSE FLITET PËR NJË VIJË TË GJELBËRT NË…”/ Inter ka një prioritet në merkato, por është luftë e ashpër me dy gjigantë

Inter ndjek me përqendrim maksimal paraqitjet dhe performancën e Joachim Andersen, mbrojtësit të Sampdoria-s, që ndërkohë ka tërhequr vëmendjen edhe të dy skuadrave të tjera gjigante si Tottenham dhe Juventus. Të paktën kjo është ajo që njofton media sportive më e madhe në Itali, “Gazzetta dello Sport”.

“Dhe nëse flitet për vijë të gjelbërt për të ardhmen e zikaltërve, nuk mundet të mos përmendet emri i Joachim Andersen, 22-vjeçari danez që luan në qendër të mbrojtjes dhe që me performancën e tij po shkëlqen te Sampdoria. Mbi ish-futbollistin e Twente, që tashmë ka arritur një vlerë rreth 25 miionë euro në merkato, janë fokusuar Inter, Juventus dhe Tottenham”, citon gazeta italiane.

Related posts

DËMTIMET BRENDA KLUBIT/ Fabregas vazhdon të jetë në radarin e Milanit

Isa.Autor

Sandro Wagner: Ronaldo shënon më shumë gola në ndeshje sesa unë në stërvitje

Sadik.Autor

6 arsye pse të gjithë kemi qenë pak tifozë me Parma-n në sezonin 1998/’99

Sadik.Autor

Leave a Comment