Futboll Sport

NGA BUFFON DERI TE HIGUAIN/ Një Juventus i shuar por jo keq

Buffon i pari, Benatia i fundit: shumë mirënjohje këtë vit për Juventusin. Shumë lojtarë të mëdhenj në historinë e klubit bardhezi, që kanë ndryshuar fanellë, nëse mblidhen së bashku do të formojnë sot një ekip shumë konkurrues jo vetëm në Itali. A doni prova? Shikoni më poshtë galerinë e fotove të lojtarëve përkatës, bashkë me destinacionet ku kanë shkuar, pasi janë përshëndetur me kampionët italianë.

Gianluiggi Buffon, nga Juventusi te PSG

Stephan Lichtsteiner, nga Juventusi tek Arsenal Mehdi Benatia, nga Juventusi te Al-Duhail

Mattia Caldara, nga Juventusi te Milani

Kwadwo Asamoah, nga Juventusi te Interi

Stefan Sturaro, nga Juventusi te Genoa

Rolando Mandragora, nga Juventusi tek Udinese

Claudio Marchisio, nga Juventusi te Zenit

Marko Pjaca, nga Juventusi te Fiorentina

Gonzalo Higuain, nga Juventusi te Milani e pastaj te Chelsea

Alberto Cerri, nga Juventusi te Cagliari

 

Related posts

Simone Inzaghi apel të fortë Romës në prag të derbit

Sadik.Autor

TË JASHTËZAKONSHËM TIFOZËT E FLAMENGOS/ Shikoni çfarë bëjnë para finales ndaj River Plate (VIDEO)

Delo.autor

VIDEO/ Icardi me shokë lidhin ‘yllin’ e Interit dhe i hedhin vezë në kokë

Q.Autor

Leave a Comment