Futboll Seria A Sport

NUK NDALEN ALUDIMET/ Goditja e fuqishme e Juventusit në merkato konfirmohet nga Spanja

Nuk ndalen zërat dhe aludimet e merkatos dimërore në klubin e Juventus, sidomos ato që lidhen me planin mbi transferimin e fituesit të “Topit të Artë 2018”, Luka Modric.

Në ditët e kaluara bëri bujë lajmi se bardhezinjtë kishin nisur të lëviznin konkretisht për të transferuar kroatin në Torino, ndërsa tani mbërrijnë konfirmime të tjera, edhe nga Spanja.

Sipas raportimeve nga “Don Balon”, në fakt Juve e ka seriozisht për Modric, që është njëri prej të pakënaqurve te Real Madrid dhe që është në kërkim të një tjetër sistemimi për vitin e ardhshëm.

Në Spanjë janë të sigurt, mesfushori kërkon të ndryshojë ambient, duke e konsideruar të përfunduar ciklkin e tij në Madrid dhe se është i tunduar nga joshja e Juventus.

Related posts

Vazhdon 2018-ta prefekte për Kristiano Ronaldon, ka shënuar 32 gola në 33 ndeshje

Sadik.Autor

ËSHTË LIDER TEK JUVENTUS/ Mbrojtësi Bonucci në histori bashkë me një kapiten tjetër

Delo.autor

Firmë në fund të merkatos/ Partizani nis bisedimet me ish-mesfushorin e Kombëtares

Isa.Autor

Leave a Comment