Futboll La Liga Sport

TAKTIKA E KLOPIT PËR TË FITUAR NDESHJEN/ E udhëzon stafin ta pastrojë vetëm një pjesë të fushës

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, është akuzuar se i ka udhëzuar stafin e mirëmbajtjes së stadiumit të pastrohet vetëm një pjesë e fushës në Anfield, mbrëmë.

Pas përfundimit të pjesës së parë, Kloppi kishte kërkuar që të pastrohej vetëm ajo pjesë e fushës në të cilën do të sulmonte Liverpooli gjatë pjesës së dytë. Ndërsa, pjesa tjetër e fushës mbeti e mbuluar me borë në disa vende.

Megjithatë, kjo taktikë i dështoi trajnerit gjerman, pasi që skuadra e tij nuk arriti ta fitojë ndeshjen e mbrëmshme, në kuadër të Premierligës, kundër Leicesterit. Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1.

Fillimisht, djemtë e Jurgen Kloppit kishin qenë në epërsi përmes golit të shënuar nga Sadio Mane, megjithatë ndeshja përfundoi me rezultat 1-1, pasi që qendërmbrojtësi Harry Maguire arriti ta shënojë një gol për Leicesterin.

Pika e fituar nga kjo ndeshje e shton distancën mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit, mirëpo Klopp dhe tifozët në Anfield mbetën të zhgënjyer që nuk e shfrytëzuan plotësisht dhuratën e Pep Guardiolës, i cili kishte pësuar disfatë një ditë më parë.

Related posts

“GJENIU” I MESFUSHËS SPANJOLLE/ Iniesta tregon për momentet e errëta dhe të ndritura të karrierës së tij

Isa.Autor

MANCHESTER CITY-CHELSEA/ Guardiola synon Champions-in e 3-të në finalen e 24-t të karrierës së tij

Delo.autor

DETAJET/ Sheikët ia mësyjnë Chelseas, ja sa miliardë euro kanë gati për ta blerë klubin londinez

bora.autor

Leave a Comment