• Home
  • Futboll
  • WEST HAM – ARSENAL/ “Topçinjtë” kërkojnë fitoren për të qenë afër zonës Champions (FORMACIONET ZYRTARE)
Futboll Premier League Sport

WEST HAM – ARSENAL/ “Topçinjtë” kërkojnë fitoren për të qenë afër zonës Champions (FORMACIONET ZYRTARE)

Arsenali do të luajë si mysafir ndaj skuadrës tjetër londineze, West Ham, në kuadër të xhiros së 22-të në Premierligë duke filluar prej orës 13:30.

Skuadra e Unai Emery aktualisht është në pozitën e pestë me 41 pikë, dhe sot do të tentojë fitore në mënyrë që të qëndrojë sa më afër zonës së Ligës së Kampionëve.

Wesr Ham në anën tjetër pozicionohet në vendin e 10-të me 28 pikë.

Nga fillimi i ndeshjes janë edhe dyshja shqiptare, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi, ndërsa Mesut Ozil është lërë jashtë skuadrës për këtë ndeshje.

Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre, Arsenali i ka fituar katër prej tyre, kurse një ndeshje ka përfunduar pa fitues.

West Ham:

Arsenal:

Related posts

Sofija Milosevic, çelësi i suksesit të Adem Ljajic

Sadik.Autor

MILANI dhuron SPEKTAKËL, LAZIO mposht Fiorentinën, ATALANTA futet në krizë

Isa.Autor

Fiorentina kërkon 50 milionë euro për lojtarin e kërkuar në Premier League

Sadik.Autor

Leave a Comment