Futboll La Liga Sport

ZËVENDËSIMI I PAPRITUR I SOLARIT/ A e mposht Marcelo zgjedhjen e ekipit të Solarit?

Santiago Solari befasoi shumë me përzgjedhjen e skuadrës së tij për t’u përballur me Leganes në Copa del Rey të mërkurën, por ka një sugjerim se një nga vendimet e tij taktike u hodh poshtë nga Marcelo.

Ishte i përgatitur? Apo ishte një mashtrim nga Solari që të përpiqej të mashtronte Leganes? Në atë kohë, kishte një moment kur trajneri duket se qortonte Reguilon për diçka, duke ngritur dyshime se vendimi u mor nga lojtarët pa u konsultuar me Solari. Qëllimi duket për të mbështetur këtë argument, pasi Solari duket t’i kërkojë spanjollit shpjegime se pse ai dhe Marcelo kishin ndërruar para se Reguillon të shtrihej përpara se të kthehej në fushë.

Sinjalet e ndryshme dhe xhestikulacionet vazhdonin midis Solarit, Reguilonit dhe Marcelos para se lojtarët të vazhdonin të luanin në “Ne ishim duke u përpjekur të përshtateshëm me presionin, ne dëshironim të përmirësohemi në këtë pozitë”, tha Solari në konferencën e tij për shtyp pas humbjes së Los Blancos 1-0.

Related posts

ZYRTARE/ Arrihet marrëveshja, Bajerni nënshkruan me këtë SUPER TALENT (FOTO)

Isa.Autor

La liga/ Iniesta tregon se çfarë do të ndodhte nëse Neymar do të transferohej tek Reali

Q.Autor

MERR FORMË “ARENA KOMBËTARE”/ Anëtari i FSHF, Dervishaj: Po realizohet një nga stadiumet më të bukur në… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment