Futboll Seria A Sport

MERKATOJA E JANARIT/ Interi gjen një talent, nuk e merr dot për faj të…

Pedrinho është një nga talentet e shumtë që po vëzhgohen nga Inter në muajt e fundit. I aftë teknikisht dhe shumë i shpejtë, ylli brazilian ka pak mundësi që të përfundojë te zikaltrit për faj të… Paqeutas.

Në fakt, Corinthians, klubi që zotëron kartonin e mesfushorit 20-vjeçar, është i bindur se lojtari i tyre jo vetëm që mund të ndjekë gjurmët e yllit të ri të Milanit, por të bëjë akoma më  mirë. Me pak fjalë, nëse Flamengo e ka shitur Paquetan për 35 milionë euro, “Timao” synon të fitojë më shumë nga Pedrinho.

Kjo është arsyeja pse drejtuesit, që janë të bindur për shpërthimin e yllit të tyre në 2019, po kërkojnë ta zgjasin kontratën e futbollistit, me marrëveshjen aktuale që skadon në 2020-ën.

Mbi të gjitha synojnë të rrisin nga 50 milionë euro në 80 klauzolën për prishjen e kontratës. Kjo lë të kuptohet se Inter, të paktën në këtë sesion të merkatos, nuk mund ta marrë dot brazilianin për shkak të kufizimeve financiare.

Related posts

E pranon edhe vetë ylli i Realit! E preka topin me dorë dhe ishte penallti

Sadik.Autor

E ARDHMJA E FUTBOLLIT BOTËROR/ Barcelona merr 19-vjeçarin që magjeps me TALENTIN…

Isa.Autor

“BOMBA E DITËS”/ MILANI shumë PRANË mbrojtësit më të mirë në botë, vjen në JANAR

Isa.Autor

Leave a Comment