Champions League Futboll Sport

AJAX-REAL MADRID/ “Liga e Kampionëve”: Hera e parë për Ajaxin që arrin këtë fazë (FORMACIONET ZYRTARE)

Ajaxi e pret sonte Real Madridit në shtëpi, në një moment historik në Ligën e Kampionëve, pasi pas plot 13 viteve e ka arritur fazën e 1/8 së finales.

Ndërkohë, Santiago Solari ka vendosur t’i besojë adoleshentit brazilian Vinicius Junior por jo edhe veteranit Marcelo.

Ajaxi e pret Madridin në Johan Cruijff Arena në Amsterdam, në një ndeshje të vlefshme për ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve që nis në orën 21:00. Kjo është hera e parë që Ajaxi e arrin këtë fazë pas plot 13 viteve.

Por, klubit holandez i duhet të përmirësohet në mënyrë dramatike, nëse dëshiron ta arrijë çerekfinalen, pasi ka lëshuar pikë në tri nga katër ndeshjet e fundit në ligë, duke shënuar një fitore, një barazim dhe duke humbur dy herë.

Derisa forma e Ajaxit ka rënë, ajo e Real Madridit është ngritur. Në shtatë ndeshjet e fundit, skuadra e Solarit i ka shënuar shatë fitore dhe ka barazuar një herë.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Ajax:

Real Madrid:

Related posts

Barazim i marrë me zemër/ DURO e ka me FATIN: Bëjmë lojë europiane, koha të marrim atë që kemi humbur

Isa.Autor

LIVE/ Tirana-Partizani: Derbi i dhuratave, ka startuar supersfida në “Selman Stërmasi”

Delo.autor

LIVE/ Luftëtari-Laçi: Ka startuar takimi në Gjirokastër, kurbinasit menjëherë në sulm

Isa.Autor

Leave a Comment