Futboll Seria A Sport

AKORDI MESUT OZIL-INTER/ Një marrëveshje që refuzohet për herë të dytë, ja arsyeja

Me 31 vite mbi supe në tetor, me një rënie drastike nga forma dhe kualiteti i tij, Mesut Ozil nuk preferohet nga trajneri Unai Emery te Arsenal, prandaj agjentët e tij janë vënë në punë që prej janarit për të gjetur një skuadër të re për turko-gjermanin.

Në janar Ozil iu vet ofrua Interit, por kartoni i tij dhe paga tejet e lartë ishin barrierat e para mes tyre. Për më tepër, që Arsenal kërkoi të marrë Perisic në këmbim të tij. Që në këtë moment Marotta pezulloi negocimin.

Nuk është në planet e kompanisë Sunging, as në vizionin që do të krijojnë për të ardhmen e klubit zikaltër, që të afrohen lojtarë që janë në rënie dhe me çmim të kripur.

Arsenal ka vendosur të ulë ndjeshëm çmimin e tij për merkaton e verës, qershori po afron, por Interi nuk do të bëjë asnjë hap drejt tij. Ky do të jetë refuzimi i dytë që Interi do i bëjë fantazistit, ndërsa në nëntor të vitit të shkuar ishte Juventusi që i mbylli dyert Ozil-it.

Related posts

“MUNGOI BASHKËPUNIMI”/ Trajneri Duro: Nuk shfrytëzuam hapësirat për të vulosur fitoren!

Delo.autor

E PAPRITUR/ JUVENTUS-INTER rrezikon të luhet me pak tifozë, fajin e ka NAPOLI sepse…

Isa.Autor

DHUNA NË FUSHË-KRUJË/ Lojtari i Kastriotit tërhiqet: Nuk akuzova askënd, ndjesë Partizanit dhe tifozëve

Delo.autor

Leave a Comment