• Home
  • Futboll
  • ÇFARË NDODHI? Higuain pështyn në tunelin e Man.City. Polemikat…
Futboll Premier League Sport

ÇFARË NDODHI? Higuain pështyn në tunelin e Man.City. Polemikat…

Disfata e thellë 6-0 e pësuar ndaj Manchester City ka tronditur ambientin e Chelseas. Nën sulm e presion ndodhen tashmë pronarët, menaxhirmi dhe trajneri Maurizio Sarri, ndonëse i shpëtuar momentalisht në krye të pankinës së Bluve të Londrës.

Gjithsesi, si për të hedhur benzinë mbi zjarr, mjafton një gjest i argjentinasit, sulmuesit Gonzalo Higuain, blerjes së realizuar me preferencë persoanle të trajnerit Sarri në këtë merkato të mbyllur të janarit.

Në fakt, “Pipita” është zënë mat, teksa pështynte mbi një mbajtëse anësore në dhomat e zhveshjes së “Etihad”, pas dështimit të Chelseas. Gjesti krejt pa stil dhe madje i shpifur i argjentinasit ka përkeqësuar edhe më shumë pozitat e tij personale, por edhe duke cënuar imazhin e përgjithshëm të klubit.

Ka mjaftuar aq, që mbi ish-sulmuesin e Milan, Juve e Napoli të zbarkojnë polemikat që zbehën atë dygolësh të realizuar nga argjentinasi në ndeshjen ndaj Huddersfield. 

Related posts

Festë e madhe te Skënderbeu/ Jashanica e Shehi “ndezin” kampin korçar (VIDEO)

Isa.Autor

Lojtarët e Realit supersticioz, të njëjtat veprime si në finalen e 1 viti më parë (FOTO)

Sadik.Autor

Nga Cardiffi e deri në Torino, ja pesë diferencat e Realit me Juven

Sadik.Autor

Leave a Comment