Futboll Seria A Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Ja lajmi i mirë për Allegrin para sfidës me Atleticon

Tetë ditë përpara udhëtimit të Juventus në Madrid për t’u ndeshur me Atletico-n në 1/8-at e Champions League, Leonardo Bonucci është rikthyer në stërvitje. Një lajm shumë i mirë për trajnerin Allegri-n dhe ekipin bardhezi.

Lojtari kishte dy javë që qëndronte larg fushave për shkak të një dëmtimi në kavilje.

Qendërmbrojtësi është zëvendësuar në pushimin e fitores 2-1 të Juve-s ndaj Lazio-s më 27 janar.

Ai pritej të mungonte një muaj, por stafi mjekësor ka dhënë konfirmimin që lojtari të rifillojë stërvitjen me shokët e ekipit.

Ai pritej ta humbte ndeshjen e parë ndaj Atletico Madrid më 20 shkurt, gjithsesi kampionët e Italisë kanë marrë lajme të mira me rikthimin e tij.

Juventus do të ndeshet me Frosinone-n të premten, por Bonucci pritet të mos luajë për të qenë gati ndaj spanjollëve.

Qendërmbrojtësi ka bërë 24 paraqitje në të gjithë kompeticionet këtë sezon, duke shënuar një gol.

Related posts

BOURNEMOUTH-CHELSEA/ Sarri synon fitoren për të ruajtur distancën me “Topçinjtë” (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

NDODH EDHE KËSHTU/ Sherr për Lionel Mesin, burri ndahet nga gruaja

Isa.Autor

Maradona sulmon Sampaolin: Problemet nuk zgjidhen me kompjutera dhe me…

Isa.Autor

Leave a Comment