Futboll Premier League Sport

E BUJSHME NË ANGLI/ Tifozët e Evertonit duan “kokën” e trajnerit nëse ekipi i tyre…

Tifozët e Everton kërkojnë që trajneri Marco Silva të shkarkohet nëse ekipi i zemrës mposht Manchester City-n të mërkurën mbrëma.

Tifozët e Toffees shpresojnë të bëjnë çmos që të ndalin rivalët e Liverpool për të fituar titullin e Premier League, me The Reds që aktualisht janë në krye të renditjes.

Silva rrezikon vendin e punës pas një serie të dobët të rezultateve dhe tani do të ndeshet me kampionët në fuqi, ndërsa në fundjavë ndaj ish-klubit të tij Watford.

Megjithatë, përpara ndeshjes së fundjavës, tifozët e Everton duan të mos marrin asnjë pikë në sfidën e radhës megjithëse ndodhen në vend të nëntë të renditjes.

Një përdorues i Twitter shkruan: “Shkarkoni Silva-n nëse fiton ndaj Man City-t të mërkurën.”

Një tjetër shton: “Imagjinoni nëse Marco Silva mposht Man City-n, klubi do ta shkarkonte menjëherë.”

Një i tretë tha: “Marco Silva po humb në çdo mënyrë kohët e fundit, betohem që do ta vras nëse zgjedh të ndezë motorët për ndeshjen me City-n këtë javë.”

Related posts

Urim special për boksierin e njohur, edhe Noizy bashkohet me festën e ringut

Isa.Autor

Kush triumfon? Cristiano Ronaldo vlen sa dy sulmuesit e Uruguajit

Isa.Autor

I KA SHËNUAR 16 GOLA/ Valverde ironizon REALIN: Ta shohim tani pa RONALDON

Isa.Autor

Leave a Comment