Futboll Premier League Sport

E BUJSHME NË PREMIER/ Talenti i Manchester Unitedit ndërpret karrierën si sportist, ja shkaku

Mbrojtësi i ekipit nën 23 vjeç i  Manchester United, Max Tayer është diagnostikuar me kancer, për këtë ka ndërprerë aktivitetin sportiv dhe ka filluar një fazë trajtimi me kimioterapi.

19-vjeçari firmosi një vit më parë kontratën e tij si profesionist me “Djajtë e Kuq”, por tani do të duhet ta ndërpresë karrierën e tij për t’u kuruar nga sëmundja e rëndë. Klubi anglez i ka qëndruar pranë lojtarit duke e ndjekur rastin me të gjithë mjekët dhe stafin e tyre.

Ndërkohë lojtari u shpreh falënderues për klubin, familjen dhe të gjithë personat që po i qëndrojnë pranë në këto ditë të vështira për të.

Related posts

KJO NUK PRITEJ/ Futi në sherr Barcelonën dhe Romën, braziliani joshet nga INTERI

Isa.Autor

BAST I ÇMENDUR/ Tifozi i gatshëm për çdo gjë: Po shënoi Riberi, do ha…

Isa.Autor

U NDA NGA E DASHURA/ Nejmar nuk humbet shumë kohë për të gjetur partneren e re (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment