• Home
  • Të tjera
  • Boks
  • E BUJSHME NË “UFC”/ Kampioni i botës jashtë vetëm pak orë përpara ndeshjes (VIDEO)
Boks MMA

E BUJSHME NË “UFC”/ Kampioni i botës jashtë vetëm pak orë përpara ndeshjes (VIDEO)

Kampioni i botës në peshën e mesme Robert Whittaker është jashtë UFC 234, këtë e ka zbuluar presidenti i UFC Dana White.

Whittaker pritej të mbronte titullin ndaj Kevin Gastelum në evenimentin kryesor të UFC 234 që zhvillohet në vendlindjen e tij të Australisë.

Megjithatë, siç raportohet nga mediet australiane, Whittaker ka pësuar një dëmtim fatkeq i cili do ta mbajë jashtë kafazit.

Ai është ankuar gjatë mesnatës për një dhimbje në shpinë dhe pasi është kontrolluar në spital, ka dalë me hernie.

Një lajm i tmerrshëm për tifozët australianë, dhe jo vetëm, të UFC, pasi pritej që të ishte një sfidë madhështore.

Akoma nuk dihet se çfarë do të ndodhë me evenimentin kryesor, por me shumë mundësi Izrael Adesanya dhe Anderson Silva do të zënë vendin e tyre.

Related posts

Dillian White: Nuk kam frikë nga grushtet e rivalit

Sadik.Autor

DUELI SPEKTAKOLAR/ WILDER paralajmëron FURYN: Jam një gladiator që NUK VDES, do të…

Isa.Autor

TRONDITËSE/ Telashet nuk kanë fund për MCGregor, irlandezi DËNOHET me GJOBË dhe 6 muaj në…

Isa.Autor

Leave a Comment