• Home
  • Futboll
  • FESTOI ME MASKË/ Ja pse Ronaldo kopjoi stilin e Dybala
Futboll Sport

FESTOI ME MASKË/ Ja pse Ronaldo kopjoi stilin e Dybala

Ish-sulmuesi i Lazios, Paolo Di Canio në komunikim direkt nga studio e “Sky Sport”, ka komentuar dhe sqaruar festimin e Cristiano Ronaldos në momentin e shënimit të golit ndaj Sassuolos, që ka huazuar stilin e shokut të tij të skuadrës, argjentinasit Dybala.

“Ronaldo po sheh një Dybala shumë të mërzitur. Argjentinasi është një natyrë shumë e ndjeshme, që në të kaluarën është prekur dhe ka qarë në disa raste”.

“Mendojeni se si mund të ndihet ai në këto moment, kur i mungojnë jo vetëm golat, por edhe minutat në fushë. Lind pikëirsht këtu ai festim i CR7, që dëshiron të shfaqë afrimitet dhe sensibilizim me shokun e tij të skuadrës”, sqaron Di Canio.

Related posts

De Ligt: Juventus? Është një nder për mua kur interesohet një klub i madh si “bardhezinjët”

Sadik.Autor

PLAS TEK TIRANA/ Trajneri MEMA PËRPLASET me sulmuesin afrikan, e pezullon

Isa.Autor

HISTORIA/ Në Elbasan vjen xhevahiri i Guardiolas, sulmuesi “rrufe” që refuzoi Anglinë për Uellsin!

Isa.Autor

Leave a Comment