Futboll Premier League Sport

FITORJA NDAJ NEWCASTLE/ Pochettino bën krahasimin: Nëse Alonso do të ishte tek Mercedesi…

Tottenham ka arritur të fitojë ditën e djeshme me rezultatin 1-0. Ishte Son ai që dërgoi përkohësisht ekipin e Poçetinos në vendin e dytë, pasi Manchester City do të luajë ditën e sotme ndaj Arsenalit.

Megjithatë, trajneri ka bërë një krahasim befasues me skuadrat e tjera. “Nëse nuk keni mjetet e duhura për të fituar atëherë është e vështirë. Nëse keni një makinë për të fituar dhe jeni të mirë, atëherë ju fitoni. Nëse keni të njëjtën makinë si një tjetër atëherë dikush do të humbasë. Përshembul Alonso, duke e krahasuar me Hamilton. Nëse vendosni Alonson në Mercedens dhe Hamiltoni në Meklaren, rezultati do të ishte i njëjtë, spanjolli në krye dhe britaniku i fundit”, u shpreh Poçetino. Një krahasim që do të hap debate…

Related posts

SKANDAL TEK LIVERPOOL/ Klubi DENONCON Salah në Polici (VIDEO)

Sadik.Autor

SUPERSFIDA/ Transferta në “Anoeta”: Valverde konfirmon rrotacionin tek BARÇA

Isa.Autor

Ish-agjenti e kritikon ashpër yllin e PSG-së: Ti nuk ekziston për mua

Q.Autor

Leave a Comment