• Home
  • Futboll
  • HAPET NJË “DRITARE” E RE PËR YLLIN/ Londinezët të fiksuar pas Perisic, ja çfarë kërkon Interi në këmbim…
Futboll Seria A Sport

HAPET NJË “DRITARE” E RE PËR YLLIN/ Londinezët të fiksuar pas Perisic, ja çfarë kërkon Interi në këmbim…

Ivan Perisic është i fiksuar për të luajtur në Premier League. Duke qenë se në merkaton e janarit nuk u kompletua kalimi i tij te Arsenal, në merkaton e verës do kërkojë një dritare të re, të cilët si duket do ia hapë Tottenham.

Mauricio Pochetino e ka kthyer në prioritet kroatin, të cilin pati mundësi ta shohë nga afër në përballjet e klubeve në Champions League dhe do e kërkojë në verë për ta marrë në Londër. Një pistë që edhe Interit do t’i leverdiste, duke parë vullnetin e 30-vjeçarit për t’u larguar dhe interesin e tyre në dy lojtarë të “Spurs”.

Marotta ka vënë në listën e transferimeve Moussa Sissoko dhe Serge Aurier. Të dy lojtarët pëlqehen nga klubi zikaltër dhe mund të futen në negocim për të bërë të mundur kalimin e Perisic në Anglie dhe marrjen e dy lojtarëve në Milano.

Related posts

Juventus, ja si ndryshon skema pas dëmtimit të Dybala

Q.Autor

ARSENAL NË “GARË” ME PSG/ “Topçinjtë”do të luftojnë për firmën e mesfushorit më…

Delo.autor

Kampioni i Evropës tregon kushtet e mjerueshme ku stërvitet (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment