Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Flamurtari-Skënderbeu: Zhbllokohet sfida, Ribaj kalon në avantazh vlonjatët (VIDEO)

Po luhet në Vlorë sfida mes Flamurtari dhe Skënderbeu e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë Superiore.

Të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren për të kapur zonën e Europës, Flamurtari ndodhet në vendin e 6-të me 30 pikë, ndërsa Skënderbeu mban vendin e 5-të me 33 pikë.

Ndryshime të shumta në formacionin e të dyja skuadrave, ku spikasin aktivizimet nga minuta e parë e të rinjve, Rrapaj dhe Pëllumbi.

LIVE| FLAMURTARI-SKËNDERBEU 1-0

GOL: Ribaj 64′

KOMENTI LIVE:

64′ GOOOOL FLAMURTARI 1-0/ Andi Ribaj ndëshkon korçarët. Pas një asist fantastik të Torasës, sulmuesi fierak nuk ka falur me kokë duke mposhtur portierin Dajsisani. 

60′ Ndeshje me ritëm mesatar, mungojnë rastet e rrezikshme në këtë pjesë të dytë.

52′ Mundësi e mirë për Skënderbeut. Pas një harkimi nga e majta, sulmuesi Krasniqi nuk arrin të devijojë dot topin, i cili mund të shndërrohej në një rrezik për Flamurtarin.

46′ Starton pjesa e dytë, Skënderbeu kryen 2 zëvendësime. Largohen nga fusha Sibo dhe Muzaka në lojë Toskiç dhe Gripshi.

Related posts

Messi shpërtheu ndaj arbitrit: Je një mu…, po e bën në brekë…

Sadik.Autor

New York Times: Milan do të përjashtohet nga Europa Liga

Sadik.Autor

FOTO/ Sa shumë shqiptarë në Itali, të gjithë bëjnë një formacion të frikshëm

Q.Autor

Leave a Comment