Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Luftëtari-Teuta: Ka startuar takimi në Gjirokastër, durrsakët në kërkim të golit

Është duke u luajtur në Gjirokastër sfida mes Luftëtarit dhe Teutës e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Të dy skuadrat vijnë në këtë përballje pas rezultateve pozitive, teksa do të kërkojnë të ruajnë këtë ecuri.

Durrsakët e Bledi Shkëmbit mposhtën Kukësin me rezultatin 2-1 në “Niko Dovana”, ndërkohë gjirokastritët arritën të merrnin një barazim në transfertë ndaj Tiranës.

Në 22 javë kampionat, Luftëtari ka arritur të sigurojë 22 pikë, duke u renditur në vendin e 8-të, teksa Teuta mban vendin e dytë me 39 pikë, 7 më pak se Partizani kryesues.  Në 2 përballjet e këtij sezoni, 1 herë kanë fituar bluzinjtë dhe një herë “djemtë e detit”.

LUFTËTARI-TEUTA 0-0

KOMENTI LIVE: 

1′ Ka startuar takimi.

Related posts

ZBULON EPISODIN E VEÇANTË/ Ish-lojtari i Milanit: U talla me Messin kur ishte i vogël, por…

Delo.autor

SKUADRA E DAJËS ZHYTET NË KRIZË/ Laçi mposht me “POKER” “Ujqërit e Dëborës”

Delo.autor

“EURO 2020″/ UEFA publikon të dhënat, lojtari më i shpejtë luan për Italinë. Ja emri…

Delo.autor

Leave a Comment