Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Luftëtari-Teuta: Mundësi e artë për të barazuar, Progni humbet 11-metërshin (VIDEO)

Është duke u luajtur në Gjirokastër sfida mes Luftëtarit dhe Teutës e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Të dy skuadrat vijnë në këtë përballje pas rezultateve pozitive, teksa do të kërkojnë të ruajnë këtë ecuri.

Durrsakët e Bledi Shkëmbit mposhtën Kukësin me rezultatin 2-1 në “Niko Dovana”, ndërkohë gjirokastritët arritën të merrnin një barazim në transfertë ndaj Tiranës.

Në 22 javë kampionat, Luftëtari ka arritur të sigurojë 22 pikë, duke u renditur në vendin e 8-të, teksa Teuta mban vendin e dytë me 39 pikë, 7 më pak se Partizani kryesues.  Në 2 përballjet e këtij sezoni, 1 herë kanë fituar bluzinjtë dhe një herë “djemtë e detit”.

LUFTËTARI-TEUTA 1-0

Rapo 32′

KOMENTI LIVE:

86′ Zëvendësim i tretë te Teuta, largohet Hakaj, vendin e tij e zë Beqja.

85′ Latif provon me një gjuajte të rrezikshme brenda zonës, por ndalet nga Ruçi.

84′ Zëvendësim te Luftëtari, largohet Fili, vendin e tij e zë Ymeraj.

76′ Zëvendësim i dytë te Teuta, largohet Traore, në lojë Vila.

73′ Progni gabon nga pika e bardhë e penalltisë. Gjuajtja e futbollistit tropojan ndalet nga portieri Ruçi.

72′ Dunga ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Bicajt,  11-metërsh për Teutën! Protestojnë futbollistë vendas. Aleksi ndëshkohet me karton të verdhë.

68′ Ramadani ndëshkohet me karton të verdhë për prekje të topit me dorë.

59′ Teuta ka një shans të mirë pas daljes së gabuar të Ruçit,  por largon rrezikun kapiteni Ramadani.

58′ Rrit presionin skuadra e Bledi Shkëmbit, por mbrohen mirë gjirokastritët të cilët nuk lejojnë hapësira.

56′ Zëvendësim te Teuta, largohet Kamara, në lojë Latif.

49′ Pas një krosimi të Traore, Bushiç provon me kokë, por topi ndalet nga portieri Ruçi.

46′ Starton pjesa e dytë, trajnerët nuk bëjnë ndryshime në formacion.