Futboll Seria A Sport

NË PRAG TË NESHJES NDAJ BOLOGNAS/ Spalletti: Ka gjëra për t’u përmirësuar, ne duhet të…

Inter rikthehet të luajë nesër në 18:00 për Serie A kundër Bolognas pas eliminimit dramatik në Kupën e Italisë kundër Lazio. Në lidhje me këtë ndeshje trajneri Luciano Spalletti ka dalë në konferencë për shtyp ku foli për çështjet më të nxehta në klubin ziklatër.

Bologna: “Gjithmonë bëjmë të njëjtën gjëra në disa aspekte, duke u përpjekur të ndryshoni atë që nuk ka shkuar mirë. Ju shkoni në analizën e asaj që ndodhi. Ka një skemë profesionale që duhet t’i përmbahet, me një punë përgatitore taktika dhe fizika. Ka gjëra për t’u përmirësuar. Ekipi nuk u soll plotësisht gabim, gabuam në penalltinë e fundit, nuk duhet të ketë konfuzion.

Periudha më e vështirë te Inter: Jemi eliminuar nga Champions League dhe Kupa e Italisë, ato janë gara të rëndësishme, por ne duhet të mendojmë për të punuar në mënyrën e duhur. Padyshim që tifozët po fillojnë të nxitojnë, por unë nuk mund të mbaj përgjegjësi për shumë vitet pa trofe të Interit.

Conte?  Mund të bëjë gjiro ku të dojë, Marotta ka të drejtë të shkojë dhe të kërkojë të mirën e Interit për të përmirësuar të ardhmen. Marotta e di se si duhen bërë gjërat, por atë që po tregoni (mediat) nuk përfaqësoni stilin e Marottas, profesionalizmin e tij, mënyrën e tij të punës. Ai e di se këto gjëra nuk i bëjnë mirë Interit. Ajo që ju thoni është një fyerje e cilësisë së tij profesionale”.

Marotta takoi Conten në zyrë? Është aq qesharake se çfarë shkruani kur thoni se Conte u takua në zyrën e Interit … Marotta nuk do të bënte kurrë një gjë të tillë, nuk është një gjë e besueshme. Tek unë nuk ndryshon asgjë nëse Interi do të ndryshojë synimin e tij. Në fillim të vitit unë nuk kërkova asgjë, Interi më ofroi një kontratë për tre vjet. Unë kam nevojë për më shumë vite për të konsoliduar rritjen e mëtejshme, nëse do të isha Marotta nuk do të isha hutuar nga mënyra se si e përshkruat atë.”

Nainggolan dhe Perisic: “Nainggolan nuk bëri të gjitha stërvitjet që duhej të bënte për të qenë në gjendje të mirë. Perisic u stërvit mirë, sidomos dje. Kemi bërë pothuajse të njëjtën punë sikurse fadromat e fushës … Merkato ka mbaruar, nëse më pyesni se çfarë pres nga ai dhe sa mund të japë ai, unë jam i gatshëm ta përdor atë, edhe nëse ka disa sqarime që duhet të bëhen ..

Perisic ka diçka kundër meje? Unë jam i vetmi që e kam futur në lojë gjithmonë. Unë e kam mbështetur gjithmonë atë. Ai sigurisht nuk ka asgjë kundër meje. Marotta ka bërë maksimumin për këtë situatë, e ka vënë Perisic para përgjegjësive të tij pas nxjerrjes së këtij lajmi. Tani merkato ka mbaruar, Perisic duhet të shtyjë fort, kemi nevojë për forcën e tij, jam i bindur se do të jetë në dispozicion kur ta hedh në fushë”.

Vrsaljko? Ne u përqendruam tek ai, por ka pasur disa probleme të vogla fizike, ne jemi një skuadër që mund të përsërisë atë që bëri në sezonin e kaluar, duke qëndruar në katër të parat dhe ky ekip duhet të konsolidohet në ato nivele në fund të vitit “.

Mallkimi ndaj ekipeve të vogla: “Në disa momente kemi bërë më pak kundër ekipeve të vogla, Icardi ka nevojë për lojë të strukturuar, jo për duele të vazhdueshme. Ne duhet të rritemi, sepse kjo është e vërtetë edhe për lojtarë të tjerë si Joao Mario, Borja Valero, Candreva … përputhet me ndryshimet e situatave “.

Related posts

ZBULON PLANET PAS DUELIT NDAJ CERRONE/ McGregor: Dua Masvidal, jo atë që ka qejf të nuhasë b***t

Delo.autor

Manchester United ofron 65 milionë euro për Skriniarin, por Inter refuzon…

Sadik.Autor

Punë e kryer! Liverpool vjen me transferim të “çmendur” nga Barcelona

Sadik.Autor

Leave a Comment