Futboll La Liga Sport

NUK PRITEJ/ UEFA akuzon Sergio Ramos për karton të qëllimshëm

UEFA ka akuzuar formalisht kapitenin e Real Madrid Sergio Ramos për marrjen me dashje të kartonit të verdhë për të kontrolluar momentin e pezullimit me një ndeshje në Champions League.

UEFA thotë se paneli disiplinor do ta gjykojë çështjen ditën e enjte.

Ramos rrezikon një tjetër ndeshje pezullim, që i bie të humbasë edhe ndeshjen e parë të çerekfinales nëse Real kalon Ajax në fazën e 1/8-ave.

Ai ka provokuar një karton të verdhë në minutën e 90-të të ndeshjes, i treti në kompeticion, pasi Madridi mori kryesimin 2-1 në ndeshjen e parë në Amsterdal dy javë më parë.

UEFA mund të shtojë një tjetër ndeshje pezullim çka do të detyronte lojtarin të humbiste një sfidë të rëndësishme.

Related posts

E BUJSHME/ Abramovich synon rikthimin te Chelsea të yllit të Real Madrid

Delo.autor

MERKATO E BUJSHME/ Nuk rinovon me “Kuqezinjtë”, Inter synon yllin e Milan-it me parametra zero. Ja emri…

Delo.autor

RRËFEN NJË NGJARJE TMERRUESE ME POLICIN RUS/ Ish-lojtari shqiptar: Më nxori nga shtëpia dhe gjuajti dy herë me armë…

Delo.autor

Leave a Comment