Futboll Politikë Sport

PANUÇI SHARLATAN? Gjykata jep vendimin për deklaratën e Nishanit

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar padinë e trajnerit Italian të kombëtares shqiptare Cristiano Panuçi, ndaj ish-Presidentit Bujar Nishani.

Panuçi paditi Nishanin për fyerje dhe cënim të imazhit në Gjykatë, duke kërkuar një dëmshpërblim prej 100 mijë euro dhe përgënjeshtrimin e deklaratave nga ish-Presidenti.

Gjithçka nisi pas ndeshjes Shqipëri-Kosovë, ku kombëtarja shqiptare humbi 3-0, ndërsa ish-Presidenti Nishani shkruante se Panuçi është një sharlatan dhe po shkatërron atë që është ndërtuar.

“Kosovë-Shqipëri (3:0). Bravo Kosova! Panuçi një sharlatan që po shkatërron dhe atë që ishte ndërtuar”, ka qenë ky reagim i Nishanit pas ndeshjes

Related posts

“MOS SHKRUANI BADALLALLËQE TË TILLA”/ Icardi SULMON shtypin dhe siguron: Kështu do të jetë deri në FUNDIN e karrierës sime (VIDEO)

bora.autor

Përplaset me portierin në stërvitje, ylli i Spanjës rrezikon ndeshjen me Rusinë

Sadik.Autor

BARAZIMI NË “EL CLASICO”/ Festa e madhe e Leo Messit tek goli i Malcom (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment