• Home
  • Futboll
  • PAS FITORES NDAJ CAGLIARIT/ Piatek zbulon objektivin: Të shohim nëse do ta realizoj
Futboll Seria A Sport

PAS FITORES NDAJ CAGLIARIT/ Piatek zbulon objektivin: Të shohim nëse do ta realizoj

Krzysztof Piatek ka shënuar golin e katërt në tre ndeshje si titullar te Milan dhe nuk ka ndërmend të ndalet.

“Ai u transferua në Serie A vetëm gjatë verës së kaluar nga Craiova, nuk u ndal së shënuari te Genoa dhe më pas u ble nga Milan për 25 milionë euro.

“Patjetër, futbolli polak nuk është aq i vështirë sa Serie A, por Genoa është në të njëjtin kampionat me Milan.

“Unë shënoja gola gjatë gjithë kohës atje, kështu që thjesht duhet të ruaj përqendrimin dhe mentalitetin,” shprehet ai për Sky Sport Italia pas fitores 3-0 ndaj Cagliari-t.

“Ndihem shumë mirë këtu, dua të shënoj në çdo ndeshje, kështu që do të shohim.”

Trajneri i Milan Gennaro Gattuso tha se Piatek ishte si Robocop.

“Unë preferoj Pistolero!” përgjigjet ai.

Related posts

“MBRETI LUAN”/ Batistuta feston 50 vjetorin: sulmuesi që shënoi 238 gola në Serinë A

bora.autor

E FRIKSHME/ Jo vetëm penalltitë, heroi i Kroacisë “pret” edhe shokun nga rrëzimi fatal (VIDEO)

Isa.Autor

FIFA hap thesin, në Rusi luhen milionat. Zbulohen premiot marramendëse për ekipet

Sadik.Autor

Leave a Comment