Futboll Premier League Sport

PAS FITORES NDAJ CHELSEAT/ Sterling: Ishit të gjithë dëshmitarë se si…

Ishte autor i dy golave në fitoren e thellë 6-0 ndaj Chelseas, por gjithsesi Sterling nuk bëri aq shumë sa për të qenë protagonisti kryesor në radhët e Manchester City. Në të vërtetë, ishte argjentinasi, Sergio Aguero ai që me tregolëshin e tij rrëmbeu mbi vete të gjithë lavdinë e triumfit historik të “Qytetarëve” ndaj Bluve të Londrës.

“Ishte një paraqitje e jashtëzakonshme e skuadrës. Trajneri na përgatiti në mënyrën e duhur për ndeshjen. Sergio është një futbollist prej të cilit ne varemi”.

“Ishit të gjithë dëshmitarë se se si me gjuajtjen e tij të parë e zhyti topin në trekëndëshin e portës. Futbollistë të tillë duhen lëvduar dhe shijuar. Ishte vetëm një fitore dhe tre pikë të tjera”, deklaroi Sterling.

Related posts

27-VJEÇARI KËRKOHET NGA DY GJIGANTËT SPANJOLL/ Juventusi lëviz më shpejt me akordin për talentin e Premier…

Delo.autor

DERBI/ Milan-Inter, përballen sot në momentin më delikat të sezonit

Q.Autor

DERBI I MACHESTERIT/ Formacionet: Ja si do të rrjeshtohen skuadrat në fushë (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment