Champions League Futboll Sport

PAS HUMBJES NDAJ ATLETICOS/ Allegri: Në ndeshjen e kthimit do të luajmë…

Massimilliano Allegri, trajneri i Juventus, është shprehur optimist për ndeshjen e kthimit të 1/8-ave të Champions League pas humbjes 2-0 të pësuar në “Wanda Metropolitano” kundër Atletico Madrid.

“Në ndeshjen e kthimit do të luajmë ndryshe. A besojmë te kualifikimi? Patjetër, më keq se kaq nuk mund të bëjmë”, ka thënë trajneri i bardhezinjve për “Rai 1”.

“Loja fizike e Atleticos? Ata kështu luajnë dhe arbitri ka bërë një punë të mirë. Në Torino duhet të bëjmë një ndeshje të madhe për të siguruar çerekfinalet. Gjithsesi, tani duhet të mendojmë për kampionatin, sepse na presin tri ndeshje të vështira”.

“Gjesti i Simeonoes? Nuk e kam problem, këtu kështu është gjithmonë”.

Related posts

Igli Tare tregon se Lazio ka refuzuar 70 milionë euro për objektivin e Juves, Unitedit e PSG-së (FOTO)

Q.Autor

Çfarë drame, Napoli mund Chievon duke e përmbysur rezultatin në fund të ndeshjes

Sadik.Autor

Leipzig jep lajmin e shumëpritur, ja çfarë do të ndodhë me Keitan gjatë janarit (FOTO)

Q.Autor

Leave a Comment