Champions League Futboll Sport

PAS FITORES NDAJ SCHALKES/ Guardiola: I falëm dy gola, nuk jemi akoma gati për…

Manchester City ka përmbysur 3-2 ndaj Schalke-s, një rezultat i mirë, duke parë se si shkoi ndeshja.

Pas sfidës, Guardiola është i lumtur për rezultatin, por nuk nguron të kritikojë lojtarët e tij.

“Ishte një rezultat i madh. I falëm dy penallti, i falëm një karton të kuq dhe në këtë kompeticion nuk është diçka që duhet bërë.

“Nuk jemi akoma gati për të luftuar në fazat e ardhshme, por rezultati është i mirë.

“Luajtëm mirë, por humbëm shumë topa të lehtë, gjë që nuk mund ta bëjmë në Champions.

“A ishin penallti? Mendoj se po. Kam besim te VAR. Kemi luajtur me personalitet të madh. I kemi falur dy gola kur ata nuk po bënin asgjë.”

Related posts

LIVE/ Laçi-Tirana, Ndizet sfida. Shtubina shënon dhe ngushton shifrat për kurbinasit

Delo.autor

RAMOS TREGON SI PO RIAFTËSOHET/ Tifozët nuk ia kursjenë kritikat dhe ironitë (VIDEO)

Delo.autor

Sonte, Real Madrid-PSG: Forca e aspirantit kundër “patriarkut” të vjetër…

Q.Autor

Leave a Comment