Champions League Futboll Sport

PAS FITORES NDAJ SCHALKES/ Guardiola: I falëm dy gola, nuk jemi akoma gati për…

Manchester City ka përmbysur 3-2 ndaj Schalke-s, një rezultat i mirë, duke parë se si shkoi ndeshja.

Pas sfidës, Guardiola është i lumtur për rezultatin, por nuk nguron të kritikojë lojtarët e tij.

“Ishte një rezultat i madh. I falëm dy penallti, i falëm një karton të kuq dhe në këtë kompeticion nuk është diçka që duhet bërë.

“Nuk jemi akoma gati për të luftuar në fazat e ardhshme, por rezultati është i mirë.

“Luajtëm mirë, por humbëm shumë topa të lehtë, gjë që nuk mund ta bëjmë në Champions.

“A ishin penallti? Mendoj se po. Kam besim te VAR. Kemi luajtur me personalitet të madh. I kemi falur dy gola kur ata nuk po bënin asgjë.”

Related posts

Salgado: “Ronaldo nuk mund të zëvendësohet nga Neymar dhe Hazard”

Isa.Autor

Gara për Champions, Spalletti lutet të mos hyjë dhe Milani

Sadik.Autor

Shqiptarët detyrojnë dyqanin në Zvicër të heqë fanellat e Serbisë me Kosovën pjesë të saj

Sadik.Autor

Leave a Comment