Futboll Seria A Sport

RAKITIC NJË HAP LARG/ Ja tre faktorë të rëndësishëm që e çojnë atë tek Serie A

Në Spanjë dhe në Itali janë të sigurt se të gjitha rrugët po përgatiten për ta çuar Ivan Rakitic në Milano, aty ku do veshë fanellën e Interit sezonin e ardhshëm.

“Marca” ka bërë me dije se Barcelona nuk do t’i ofrojë atij një kontratë të re sepse afrimi i Frenkie De Jong i hap rrugë largimit të tij. Për më tepër, që pritet që edhe Adrien Rabiot të kalojë tek katalanasit në verë.

Për këtë 31-vjeçari, që ka kontratë deri në vitin 2021 do të preferohet të shitet dhe Inter e shikon si zgjidhje ideale, pas bllokimit që u bë në operacionin Modric.

Janë tri faktorë të fortë që e shtyjnë mesfushorin kroat drejt zikaltërve:

1. Vullneti i Barcelonës për ta larguar dhe mosrinovimi i kontratës.

2. Dëshira e gruas së tij, Raquel që do dëshironte të ishte pjesë e modës në Milano.

3. Bashkimi i tij me Perisic dhe Brozovic do ishte një ambient i ngrohtë për të tek Inter.

Related posts

Plumba dhe racizëm, rrëfimi rrëqethës i sulmuesit shqiptar: Stërvitesha me barkun bosh…

Sadik.Autor

Shënojnë Suarez dhe Alba, Barcelona nuk njeh pengesa!

Q.Autor

TË GJITHË NË KËMBË/ “Xhamadani Vija vija” me Aurela Gaçen dhe Era Istrefi elektrizojnë stadiumin kombëtar (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment