Futboll Sport

RINOVIMI DHE…/ Dy idetë e Milan për të ardhmen e mesfushorit

Lucas Biglia po nxeh motorët për pjesën e mbetur të sezonit teksa është gati të rikthehet në fushë pas dëmtimit.

Ai ka që prej 28 tetorit që nuk luan, me ndeshjen e fundit që ka qenë ndaj Sampdoria-s në San Siro.

Gattuso tani mund t’i besojë përsëri çelësat e mesfushës argjentinasit, i cili do të jetë një armë e shtuar në luftën për Champions League.

Nga pikëpamja sportive gjithçka duket OK, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet për kontratën e lojtarit.

Biglia gjithmonë e ka bërë të qartë se kërkon të rinovojë kontratën e cila skadon më 2020.

Megjithatë, deri tani nuk ka pasur asnjë negociatë me dyshen Leonardo-Maldini. Situata ka dy mënyra për t’u zgjidhur.

E para është rinovimi i kontratës aktuale të lojtarit, i cili fiton 3.5 milionë euro në sezon. E dyta do të ishte shitja.

Për të kanë shfaqur interes klubet kineze, sidomos Hebei Fortune, që ka kohë që ndjek mesfushorin teknik.

Related posts

A do të largohet pas humbjes në finale? Daliç mban në ankth Kroacinë

Isa.Autor

RUSI 2018/ Trajneri i Suedisë: Ibrahimovic, je i lutur të më telefonosh…

Sadik.Autor

“DHUNA NDAJ GRUAS”/ Legjendat e Serie A në përkrahje femrave (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment