Bundesliga Futboll Sport

“UEFA” REFUZON “APELIN”/ Bayern Munitch e konfirmon, Muller do të mungojë ndaj…

FC Bayern Munich duhet të luajë pas Thomas Muller në 1/8-at e Champions League ndaj Liverpool.

Apeli për pezullimin e dy ndeshjeve të lojtarit është refuzuar nga UEFA.

Thomas Muller doli me karton të kuq nga ndeshja e fundit e fazës së grupeve në Champions League ndaj Ajax pas goditjes “alla” Karate Kid ndaj mbrojtësit Nicolas Tagliafico.

UEFA i dha një pezullim për dy ndeshje sulmuesit gjerman. Bayern është munduar ta ulë dënimin në një ndeshje, por pa sukses.

Këtë e konfirmoi klubi kampion në fuqi i Bundesliga-s nëpërmjet faqes zyrtare.

Më 19 shkurt, trajneri Niko Kovac duhet të bëjë pa 29-vjeçarin. Ai do ta humbasë edhe ndeshjen e kthimit më 13 mars.

Related posts

Dëmtimi, Lopetegui dhe Jordi Alba: Carvajal i tregon të gjitha

Isa.Autor

“PLESHTI” E SHAU NGA NËNA/ Fizioterapisti i Bolivisë: Djali im quhet Lionel, përplasja në fund një keqkuptim

Delo.autor

Sampaoli përgatit listën, Icardi jashtë Botërorit?

Sadik.Autor

Leave a Comment