Futboll Sport

ARKËTIM REKORD/ Bayern pranë marrëveshjes historike me…

Skuadra e Bayern Mynih pritet të nënshkruajë së shpejti një kontratë të re sponsorizimi, që pritet të thyejë rekordet e këtij lloji në Bundesligë. Sipas “Manager Magazin”, skuadra bavareze është pranë nënshkrimit të një kontrate 10-vjeçare me BMW.

Marka e njohur e automobilizmit pritet të jetë sponsori i ri automobilizmit i skuadrës gjermane, duke nisur nga viti 2025. Në këtë vit skadon kontrata ektuale që Bayern Mynih ka me Audi, sponsorin aktual.

Nga kjo kontratë e re, skuadra e Bayern pritet të përfitojë 800 milionë euro, një rekord për Bundesligën. Një shumë marramendëse, që do t’i japë skuadrës gjermanë mjaft akses në merkato.

Gjithsesi, gjithçka bëhet fjalë të htyjë në fuqi pas 6 vitesh. Deri atëherë bavarezët mund të nisin të bëjnë projektet e para…

Related posts

Pique shpjegon gjestin ndaj Espanyolit: Ata kanë fyer familjen time

Q.Autor

PAS FITORES NDAJ NEWCASTLE/ Klopp: Tifozët u gëzuan për humbjen e City-t? Mesa duket nuk e paskan parë fitoren tjetër

Delo.autor

MUSKUJ DHE SHPEJTËSI/ Ja FORMACIONI si pritet të luajë Shqipëria ndaj Izraelit

Isa.Autor

Leave a Comment