Futboll Seria A Sport

E PABESUESHME! Uzuni “hipnotizon” Dibalën, futbollisti shqiptar nxjerr “out” yllin e Juventusit

Nuk ka qenë vetëm goli, por dhe dopio-driblimi që i ka bërë yllit të Juventusit Paulo Dibala. Myrto Uzuni ka treguar sot në mes të stadiumit të Juventusit se e pret një e ardhme e shkëlqyer nëse vazhdon të luajë me këto ritme.

Futbollisti i Shqipërisë arrin t’i kalojë topin me “ylber” yllit të “Zonjës së Vjetër” dhe më pas arrin ta mposhtë në duel shpejtësia Dibalën duke u shkëputur përpara. Argjentinasi mbetet pas dhe shikon galopimin e 25-vjeçarit.

Këto sekonda kanë ekzaltuar shqiptarët duke u befasuar me “vallëzimin” e Uzunit ndaj njërit prej lojtarëve më të mirë në botë.

Related posts

SULMI NË CAPITOL/ Akuzë penale ndaj fituesit të 5 medaljeve të arta olimpike në not

Delo.autor

LIVE/ Një mbrojtës mendon për anglezët, Stons zhbllokon takimin (VIDEO)

Isa.Autor

Partizani-Skënderbeu/ Kardozo largohet me barelë, Abdurrahimi pranë golit (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment