Futboll Sport

ÇDO TRAJNER DO TA KISHTE ËNDËRR KËTË EKIP/ Formacioni më i shtrenjtë i Serie A

Faqja e specializuar e transferimeve, “Transfermarkt”, ka publikuar vlerat e futbollistëve në kampionatin italian.

Përveç kësaj, është publikuar edhe një formacion me futbollistët më të vlefshëm në secilin pozicion.

Shoqata e Arbitrave reagon ashpër ndaj dhunës në Kamzë: Policia bëhet partnere me krimin
Lojtarët me vlerë më të lartë në Seria A janë dyshja e Juventusit, Ronaldo dhe Dybala me nga 100 milionë euro secili

Pas tyre vjen sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, i cili llogaritet si i treti më i vlefshëm me vlerë prej 90 milionë euro.

Me nga 75 milionë euro llogaritet vlera e yllit të Napolit, Lorenzo Insigne dhe atij të Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, ndërsa Miralem Pjanic dhe Kalidou Koulibaly vlerësohen me nga 70 milionë.

Në repartin e mbrojtjes gjendet edhe Milan Skriniar me 60 milionë euro vlerë, Joao Cancelo që vlerësohet 55 milionë dhe Alex Sandro në 50 milionë euro.

Portieri më i vlefshëm në Serie A momentalisht është ai i Milanit, Gianluigi Donnaruma, që ka vlerë 50 milionë euro.

 

 

Related posts

Anësori i takimit Flamurtari-Vllaznia përfundon në spital, akuza ndaj Idrizit për…

Sadik.Autor

VIDEO/ Montella e ftoi të tërhiqej, Gattuso iu kundërpërgjigj: Largojeni, ai sjell ters…

Q.Autor

NUK DO TA BESONI/ Ramos dhe Marcelo “zbulojn” afrimet e reja të REALIT (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment