Futboll Sport

ËSHTË NJË “MAKINERI” GOLASH/ Këto lëvizje tregojnë çfarë gjeniu është Ronaldo (VIDEO)

Cristiano Ronaldo është i njohur për aftësitë e tij dhe është e qartë se ai është një makineri golash, gjë që e ka vërtetuar në të gjithë klubet ku ka luajtur.

Shpeshherë është kritikuar dhe i është vënë epiteti “Penaldo” për numrin e lartë të golave që shënon nga goditja e penalltive, por lëvizjet e tij në fushë tregojnë edhe një herë se sa i zoti është ai në nuhatjen e golit, zbulimin dhe krijimin e zonave bosh, duke i dhënë atij mundësi për të shënuar më shumë gola.

Gjithsesi në një video janë analizuar situata teksa Ronaldo bën lëvizje të mrekullueshme pa pasur topin në këmbë. Lëvizje që i japin shansin atij të fitojë fushë pa kundërshtarë dhe të shënojë.

Related posts

PAS FITORES NDAJ TORINOS/ Allegri: Do të më kishte ardhur po të kishte ndodhur. Ja ku duhet të përmirësohemi

Delo.autor

DRAMË NË “ANFIELD”/ Newcastle ndal Liverpool në frymën e fundit dhe e lë jashtë zonës Champions

Delo.autor

ÇUDIRAT E FUTBOLLIT SHQIPTAR/ Lopë me viç, meteriale ndërtimi, qengj dhe birra. Shpërblime për “Gines” në futbollin kosovar

Isa.Autor

Leave a Comment