Futboll Sport

ËSHTË ZYRTARE/ “UEFA” merr vendim për gjestin e turpshëm të Simeones, ja masat

UEFA ka marrë vendim zyrtar për Diego Simeonen, i cili bëri një veprim të turpshëm në ndeshjen e parë mes Atletico Madridit dhe Juventusit.

Trajneri argjentinas kishte kapur organin gjenital, pas shënimit të golit të dytë ndaj skuadrës torinase, ndërsa UEFA ka marrë vendim zyrtar.

Sipas njoftimit, Simeone është dënuar me 20 mijë euro gjobë për atë veprim të pahijshëm.

Related posts

Bayern në ankth për dëmtimin e fundit, mund të mungojë me Realin

Sadik.Autor

REAL MADRID-VILLARREAL/ Mariano shënon për Real, Casemiro i “fal” golin e barazimit miqve (VIDEO)

Delo.autor

E SHKATËRRUAR DHE ME LOT NË SY/ E ëma e Kobe Bryant shfaqet për herë të parë pas vdekjes së djalit dhe mbesës (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment