Futboll Sport

INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP/ Hidhet shorti për 12 skuadra, ja 18 supersfidat (FOTO)

International Champions Cup si çdo vit do të organizohet nga 16 qershori deri më 10 gusht, ku do të marrin pjesë 12 skuadra (11 nga Europa dhe 1 nga Meksika).

Më poshtë do të sjellim 18 ndeshjet e programuara, të ndara në tre kontinente: SHBA, Azi dhe Europë.

Chivas – Roma, 12 qershor në stadiumin “SeatGeek” në Illinois.

Arsenal – Bayern Munchen, 17 qershor

Manchester United – Inter, 20 qershor në “National Stadium” të Singaporit.

Arsenal – Roma, 20 qershor në stadiumin “Bank of America” të Nju Jork.

Bayern Munchen – Real Madrid, 20 qershor në “NRG Stadium” të Houston.

Benfica – Chivas, 21 qershor në stadiumin “Santa Clara” në Kaliforni.

Juventus- Tottenham, 21 qershor në “National Stadium” të Singaporit.

Real Madrid – Arsenal, 23 qershor në stadiumin “Fedex Field” në Maryland.

Bayern Munchen – Milan, 23 qershor në stadiumin “Arrowhead” në Kansas City.

Chivas – Atletico Madrid, 23 qershor në stadiumin “Globe Life Park” në Arlington.

Juventus – Inter, 24 qershor në stadiumin “Nanjing” në Kinë.

Roma – Benfica, 4 qershor në stadiumin “Red Bull Arena” në Nju Jork.

Tottenham – Manchester United, 25 qershor në stadiumin “Hongkou” në Kinë.

Real Madrid – Atletico Madrid, 26 qershor në “MetLife Stadium” në Nju Jork.

Milan – Benfica, 28 qershor në “Gillette stadium” në Kardif, Angli.

Manchester United – Milan, 3 gusht në “Principality Stadium” në Kardif, Angli.

Tottenham – Inter, 4 gusht në “Tottenham Hotspur Stadium” në Londër, Angli.

Atletico Madrid – Juventus, 10 gusht në “Friends Arena” në Stokholm, Suedi.

Related posts

“Tifoz me Serbinë”/ Reagon ASHPËR Kosta Grillo: S’jam hipokrit si Berat Buzhala

Sadik.Autor

MAN CITY I JEP FUND SPEKULIMEVE/ Guardiola nuk e do në ekip yllin e “Los Blancos” për…

Isa.Autor

“Do ta q** Kristianon tënd”/ Tifozët marokenë sulmojnë bashkëshorten e Ronaldos

Isa.Autor

Leave a Comment