Futboll Sport

“JUVENTUSI NDESHET ME AJAKSIN”/ Nedved: Nuk jam i lumtur për shortin, Ronaldo nuk do skualifikohet…

Juventusi do të ndeshet me Ajaksin në fazën e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.  Një short i lehtë për shumë tifozë të Reali. Por, për Pavel Nedved, ish-lojtari bardhezi dhe zëvendëspresidenti i kampionëve të Italisë, shorti nuk është dhe kaq i lehtë.

Çeku ka komentuar këtë përballje të bardhezinjve jo me një lumturi të madhe. “Unë nuk jam as i lumtur dhe as i pakënaqur. Ata kanë nxjerrë jashtë Reali dhe më kanë pëlqyer shumë. Duhet të jemi shumë të kujdesshëm”, ka thënë çeku.

Ndërsa për skualifikimin e mundshëm të Ronaldos është shprehur: “Për gjestin e Ronaldos, nuk pres asnjë skualifikim. Ndërkaq me Alegrin jemi shumë të kënaqur, çdo bidesim do të spostohet në qershor”.

Related posts

STËRVITJE EKSTREME/ LOT dhe 1 milion ndjekës, pasardhësi i RONALDOS është vetëm…

Isa.Autor

Botërori 2018/ Sa shumë yje nga Bundesliga që do të luajnë në Kupën e Botës

Sadik.Autor

“NJË KAPITEN”/ Toti sulmon legjendën e Juventusit: Ai ishte një qaraman, pak ta prekje…

Isa.Autor

Leave a Comment