Futboll Premier League Sport

LEGJENDA E MANCHESTER UNITEDIT/ Rooney deklaron: Van Gaal ka qenë trajneri më përgatitur se…

Wayne Rooney ka bërë disa deklarata të papritura.

Sulmuesi i DC United, i cili është një legjendë e Manchester United, ka thënë se Louis van Gaal ka qenë më i përgatitur se Sir Alex Ferguson në aspektin taktik.

Fjalë këto që kanë befasuar tifozët e “Djajve të Kuq”, duke parë edhe rezultatet negative të marra nga trajneri holandez në drejtim të United, veçanërisht nëse krahasohen me ato të skocezit.

“Van Gaal ka qenë trajneri më i përgatitur në aspektin taktik me të cilin kam punuar. Ishte shumë i kujdesshëm ndaj fazës mbrojtëse dhe të gjithë e dinin se çfarë duhej të bënin në fushë”, ka thënë anglezi.

Related posts

Zbuloni 5 lojtarët që mund të zëvendësojnë RONALDON tek Real Madridit

Isa.Autor

Neymar ka një kërkesë për PSG, kërkon transferimin e yllit të Chelseas

Q.Autor

EKIPI I TIJ FUTET NË HISTORI PËR KEQ/ Legjenda Beckam: As Manchester United nuk u ndërtua për një ditë

Delo.autor

Leave a Comment