Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Kukësi-Partizani, Supergol nga goditja e dënimit. Rexhinaldo kalon në avantazh verilindorët

LIVE| KUKËSI-PARTIZANI 1-0

Rexhinaldo 55′

KOMENTI LIVE: 

60′ Pranë golit të barazimit Partizani. Bardhi nuk koordinohet siç duhet brenda zonës, duke shpërdoruar një mundësi mjaft të mirë.

58′ Zëvendësim te Partizani, largohet Kristi Kote, vendin e tij e zë Kalari.

55′ GOOOOOL KUKËSI 1-0/ Rexhinaldo gjen rrugën e rrjetës. Sulmuesi nga Mozambiku realizon në mënyrë mjeshtërore një goditje dënimi, duke e dërguar topin në trekëndëshin e majtë të portës së mbrojtur nga Alban Hoxha. 

50′  Zëvendësim te Kukësi, largohet Krasniqi, vendin e tij e zë Rexhinaldo.

46′ Starton pjesa e dytë.

Related posts

Kapitullon Panamaja, Anglia shënon dhe të katërtin

Sadik.Autor

Odise Roshi kapiteni/ Një emocion i veçant, më pëlqen konkurrenca në skuadër

Sadik.Autor

HIGUAIN DORËZON NUMRIN 9/ Juventus i ofron para që të largohet nga Torino, ja rroga e “çmendur”

Delo.autor

Leave a Comment