Futboll Sport

“MANDI ATLETIKO MADRITIN”/ Ronaldo rrezikon dënimin sepse festoi si Simenone? Ja si përgjigjet UEFA

Ndoshta do të ketë qenë eliminimi i pësuar nga Atletiko e Madridit, apo edhe fakti që Kristiano Ronaldo nuk simpatizohet më, edhe pas largimit nga Reali, duke qenë se ai që u duk një lajm drithërues nga ana e medias spanjolle, ka qenë vetëm një aludim i shëmtuar.

 Mëngjesin e djeshëm, sportivet e ndryshme si “AS”, “Marca” dhe “Mundo Deportivo” kanë lëshuar alarmin se CR7 ishte nën hetim nga ana e UEFA-s për festimin e tij, pas tripletës, në të cilin imitonte, edhe pse në mënyrë më të kamufluar, gjestin e Diego Simeones. Por frika që ndollën të përditshmet madrilene u hodhën poshtë nga vetë UEFA, e cila ka qetësuar Juventusin dhe vetë Ronaldon. Burime pranë qeverisë së futbollit europian nënvizuan se nuk ka asnjë dosje apo hetim të hapur.

Related posts

ENDRRA NË “SIRTAR”/ Xavi tregon se a është gati të bëhet trajner i Barcelonës

Isa.Autor

PËSOI DËMTIM ME PORTUGALINË/ Gjatë karrierës së CR7 vetëm në 3 herë ka munguar, ja rastet

Delo.autor

Castillejo në Milano/ Firma mbi kontratën kuqezi të enjten pas vizitave mjekësore

Isa.Autor

Leave a Comment