Futboll La Liga Sport

NGA MESSI TEK SUAREZ/ Ja 14 lojtarët që kanë shënuar tripletë në “El Clasico”

“El Clasico” numër 242 rikthehet sot në përballjen që Real Madrid dhe Barcelona do të kenë mundësi të rihapin kampionatin ose katalanasit të eliminojnë një kundërshtar që tani në luftën për titull.

Një ndeshje me plot emocione, ku golat nuk kanë munguar por vetëm 14 lojtarë kanë shënuar tripletë në një ndeshje të tillë. Si rrallë herë në rekorde golash mungon Cristiano Ronaldo. Ndër lojtarët që kanë shënua tre gola në një “El Clasico” 6 janë të Real Madridit dhe 8 të Barcelonës.

Real Madrid – Laime Lazcano 1930

Barcelona – Juan Ramon i Pera 1931

Real Madrid –  Ildefonso Sanudo 1935

Barcelona – Marti Vantolra 1935

Real Madrid – Jesus Narro 1951

Barcelona – Cesar Rodriguez Alvarez 1952

Barcelona – Evaristo de Macedo 1958

Real Madrid – Ferenz Puskas 1963

Real Madrid – Amancio 1964

Barcelona – Gary Lineker 1987

Barcelona – Romario 1994

Real Madrid – Ivan Zamorano 1995

Barcelona – Lionel Messi 2007

Barcelona – Luis Suarez 2018

Related posts

NUK FITON NË 21 GARA/ “Doktori” presion drejtuesve për një motor më konkurues

Isa.Autor

LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Shamrock Rovers-Milan. Rezultati 0-2

Delo.autor

SHERR MASIV NË MILAN- LAZIO/ Ja çfarë ndodh në fund të ndeshjes (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment