Futboll Sport

PAS GRUMBULLIMIT TË ARGJENTINËS/ Maradona kritikon trajnerin: Një mungesë respekti për futbollin…

Diego Armando Maradona nuk ka qenë aspak dakord me grumbullimet e bëra nga trajneri i Argjentinës, Lionel Sacloni, për dy miqësoret kundër Venezuelës dhe Marokut.

“Ka qenë i mbyllur në një manastir dhe nuk ka patur televizor? Çfarë kërkon të tregojë me përjashtimin e Aguero-s?  Kun është lojtari më i mirë i Manchester City-t, një super futbollist”, ka thënë Maradona.

“Të mos grumbullosh Aguero-n është një mungesë respekti ndaj futbollit. Kthimi i Messi-t? Më vjen mirë, sepse do të shohim një futboll cilësor…”.

Related posts

DASHURIA MBI GJITHÇKA/ Kevin Trapp ka një arsye të fortë që nuk e shet…në Paris (VIDEO)

Isa.Autor

15 rregullat, sekret të Cristiano Ronaldo

Sadik.Autor

INTER-CAGLIARI/ Trajneri Conte synon triumfin në kupë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment