Futboll Kombëtarja

PAS HUMBJES NDAJ TEUTËS/ Trajneri Devolli: Me vjen keq për çunat, bemi bërë…

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli foli pas humbjes ndaj Teutës, për mikrofonin e “Supersport” ku u shpreh:

Me vjen keq për çunat. Morëm një autogol. U futëm në presion. Kemi bërë gabime sidomos 30 minutat e para ishin për tu harruar. E shtruam lojën. Ne pjesën e dytë jemi i vetmi ekip që vuri për poshtë ekipin e Teutës. Lufta vazhdon. Në 5 ndeshje, 4 i kemi në fushën tonë.

Dëmtimi i Shehit…

Akoma nuk kemi marrë vesh gjë për Shehin. Po humbasim një futbollist shumë cilësor. Dhimbjen ta kthejmë në forcë. I uroj shërim të shpejt Dejanit.

Sa jeni përgatitur për goditjet standarte në këtë ndeshje? Sa je i kënaqur me ndërrimet?

Për goditjet standarte kemi punuar shumë. Edhe gjatë javës edhe dje. Nuk kishim marrë ndonjë masë 1 për 1. Vazhduam të luanim në zonë. Nuk ishte meritë e kundërshtare. Qe pune fati dhe një gabim i lojtarit tonë, që mund ti ndodhë kujtdo. Ndërrimet i dhanë freski ekipit. E kemi dominuar ndeshjen 45 minuta. E detyruam Teutë të luante me topa të gjatë. Për këtë kanë një meritë të madhe çunat.

Related posts

Gattuso për merkaton: Dua Messi, Pogba dhe Ronaldon

Sadik.Autor

I FORTË DHE AMBICIOZ/ Hazard: Nuk dua të kem pishmane në fund të karrierës time, ndaj

Isa.Autor

VIDEO/ Barcelona ‘shkatërron’ Realin në Bernabeu, Zidane i thotë ‘mirupafshim’ kampionatit

Delo.autor

Leave a Comment