Futboll La Liga Sport

PLESHTI BARAZOI NUMRIN E FITOREVE/ Casillas: Messi e meriton rekordin, por në të ardhmen…

Lionel Messi ka barazuar rekordin e Iker Casillas për numrin e fitoreve të arritura n ë La Liga dhe portieri i Porto-s i ka bërë komplimentet yllit të Barcelona-s.

Casillas ka thënë se Messi i ka merituar 334 fitoret e arritura në kampionatin spanjoll. “Do të më kishte pëlqyer të kishte që një lojtar i Real-it, por këto rekorde janë bërë për t’u thyer dhe ai ka bërë një punë të mrekullueshme”, ka thënë Iker për “Marca”.

Gjithsesi, Casillas beson se edhe rekordi i Messi-t do të thyhet në të ardhmen: “Jam i bindur se dikush do ta kalojë totalin e fitoreve të tij”.

Related posts

NË PRAG TË NDESHJES NDAJ ESPANYOLIT/ Solari: Situata e Isco? Kjo është pyetje matematikore

Delo.autor

SUPERSFIDA/ Milan – Roma: “San Siro” TRONDITET nga një SUPERGOL (VIDEO)

Isa.Autor

Në pritje të derbit, Interi i shtrin dorën Milanit për tifozët

Sadik.Autor

Leave a Comment