Futboll Sport

TË GJITHË PRISNIM DORËHEQJEN/ Panucci befason: Ja fajtori për humbjen ndaj Turqisë

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci ka dhënë deklaratën e tij pas humbjes 2-0 në “Loro Boriçi” ndaj Turqisë.

Në një intervistë për mikrofonin e “Supersportit”, tekniku italian nuk “preku” fare çështjen e dorëheqjes por tha se kondicioni fizik i lojtarëve ishte fajtori kryesor për këtë disfatë.

“Pjesën e parë, luajtëm mirë, krijuam, por rezultati tregon se ata shënuan, dhe ne jo. Në pjesën e dytë, treguam shumë pak, forma fizike ishte shumë e dobët, në krahasim me kundërshtarin, dhe bëmë vetëm një gjuajtje në portë. Ishte një diferencë fizike e madhe dhe kjo ndikoi në rezultat”, tha fillimisht ai.

Sa na dënoi goli i parë aksidental?

Në pjesën e parë patëm mundësi, por nuk shënuam. Gjithsesi, duhet ta shohim atë rast më mirë.

0 gola të shënuar, 10 të pësuar. Nuk bëhet fjalë vetëm për fat. Si dalim nga kjo situatë?

Është e vështirë, sot futa 2 sulmues në lojë, por nëse nuk shënojnë, këto janë lojtarët, kjo është skuadra.

Related posts

ALARMI I STADIUMIT “ARENA KOMBËTARE PËR SFIDËN NDAJ FRANCËS/ Reagon FSHF: Ja ku do të luhet…

Delo.autor

SULMUESI BIND TRAJNERIN SHEHI/ Kamerunasi drejt firmës, priten edhe 2 mesfushorë

Isa.Autor

Barça, Valverde: “E rëndësishme fitorja, jo loja!”

Q.Autor

Leave a Comment