Futboll Sport

IKËN PANUCCI/ FSHF në bisedime me trajnerin e ri të Kombëtares

Humbja me Turqinë ka lëkundur pozitat e Christian Panuccit në krye të stolit të Shqipërisë.

Starti i kësaj fushate eliminatore ka mërzitur të gjithë opinionin, pasi pas 19 vitesh kuqezinjtë e nisin me disfatë një fushatë eliminatore.

Të gjithë prisnin dorëheqjen, Panucci befason: Ja fajtori për humbjen ndaj Turqisë
Në stadium edhe njëherë janë përsëritur thirrjet kundër Panuçit, ndërsa në FSHF po mendojnë seriozisht të ndryshojnë kurs.

Burime të sigurta bëjnë me dije për BalkanWeb se presidenti i FSHF-së, Armand Duka, menjëherë pas ndeshjes është ulur në tavolinë me Edi Rejan, ish-trajnerin e Napolit dhe Atalantës.

Italiani nuk drejtoj një skuadër futbolli që prej vitit 2016, ndërsa mund të jetë zëvendësuesi më i mundshëm i bashkëkombasit të tij, Panuçit, që duket se i ka orët e numëruara.

Related posts

WATFORD-ARSENAL/ “Topçinjtë” kalojnë në avantazh, shënon Aubameyang

Delo.autor

LAJM I MADH NGA ANGLIA/ Tottenhami ka gati 20 milionë euro për shërbimet e talentit shqiptar… (FOTO)

Delo.autor

MBAPPE “mbërrin” në SHBA/ “Time” e kurorëzon të ardhmen e futbollit (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment