Futboll Sport

TRIUMFON NË MIQËSOREN E DYTË/ Argjentia fiton pa “Pleshtin”, e nderon sulmuesi i Atleticos

Me shumë vështirësi, Argjentina ka fituar miqësoren e dytë të marsit ndaj Marokut me rezultatin 1-0.

Megjithëse miqtë kishin mungesën e Messi-t, ata u munduan gjatë gjithë kohës të luanin në sulm dhe iu afruan golin jo pak herë.

Megjithatë, tifozët argjentinas duhet të prisnin minutën e 84’ për të festuar golin e fitores.

Ishte sulmuesi i Atletico Madrid Angel Correa ai që ka zhbllokuar rezultatin në fund të takimit duke i dhënë fitoren vendit të tij.

Ky ishte testi i fundit i trajnerit Lionel Scaloni në prag të Copa America 2019. Pas paraqitjes zhgënjyese të premten ndaj Venezuelës, kjo fitore qetëson situatën në vendin e Amerikës së Jugut.

Edhe Maroku po përgatitet për një turne veror teksa do të marrë pjesë në Africa Cup of Nations 2019 që do të zhvillohet në Egjipt.

Related posts

NUK SHKON SIPAS PLANIT/ Chelsea bllokon largimin e mbrojtësit Christensen në…

Isa.Autor

ZBULON NJË EPISOD NGA JETA E TIJ/ Van Vijk: Pashë vdekjen me sy, mendoja vetëm se si…

Delo.autor

ZBULON RIVALIN E “ZONJËS SË VJETËR”/ Bonucci: Juventusi tregoi përsëri se është i uritur, skuadra që…

Isa.Autor

Leave a Comment